بهترین فیلم‌های خانوادگی کدامند؟ | معرفی برترین فیلم‌های ایران و جهان

بهترین فیلم‌های خانوادگی

بهترین فیلم‌های خانوادگی کدامند؟ | معرفی برترین فیلم‌های ایران و جهان

بهترین فیلم‌های خانوادگی دنیا کدامند؟

تاکنون برای شما هم پیش آمده است که در زمان فیلم دیدن اشک بریزید یا اینکه وقتی از سینما بیرون می‌آیید احساس سبکی و آرامش کنید؟ فیلم‌ها روی هر انسانی تاثیر خاصی می‌گذارند. روانشناس ها می‌گویند نویسنده، کارگردان و بازیگران فیلم گاهی می‌توانند مانند یک روانکاو روی نقاط حساس ذهن و روان شما تاثیر بگذارند و آسیب‌هایی که در جریان زندگی دیده‌اید را ترمیم کنند. حال تصور کنید تماشای این فیلم‌ها در کنار خانواده باشد، یعنی در کنار افرادی که کنار آنان احساس آرامش می‌کنید.

در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای تماشای فیلم‌های خانوادگی در کنار اعضای خانواده آشنا کنیم و در ادامه برخی از فیلم‌های خانوادگی برتر جهان و همچنین بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی را به شما معرفی کنیم.

تماشای فیلم‌‌های خانوادگی در کنار خانواده

چرا تماشای فیلم های خانوادگی در کنار خانواده وسیله‌ای برای تفریح و آرامش محسوب می شود و غالبا توسط روانشناسان توصیه می‌گردد؟ خانواده از پدر، مادر و فرزندان تشکیل شده است. حتی می‌توان گفت پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر، برادر و فرزندانشان نیز از اعضای این اجتماع کوچک به شمار می‌آیند. تماشای فیلم‌های خانوادگی در کنار یکدیگر، یکی از راه‌های ساده و ارزان برای افزایش اتحاد میان اعضای یک خانواده است.

وقتی اعضای خانواده برای تماشای فیلم در کنار هم قرار می‌گیرند، راهی برای بیان نظرات هر عضو خانواده باز می‌شود. بدین ترتیب اعضای خانواده می‌توانند تحت تاثیر فیلم‌های خانوادگی، نظرات خود درباره مسائل مهم خانواده را مطرح نمایند و  از این طریق برخی از مشکلات را با صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن عقاید برطرف کنند. در اینجا برخی از اصلی‌ترین مزایای تماشای فیلم‌های خانوادگی در کنار اعضای خانواده را می‌خوانیم:

راستی قبل از اینکه بریم سراغ مزایای تماشای فیلم در جمع خانواده، شاید از خودتون بپرسید چطور می تونیم روی تلویزیون فیلم دلخواه مون رو ببینیم؟! پاسخ به این سوال سادس، اما راه حل های متفاوتی برای این کار وجود داره، یک راه اینه که تو اینترنت فیلم مورد علاقه تون رو جستجو کنید، فیلم و دانلود کنید، بریزید روی فلش، بزنید به تلویزیون و خب فیلم رو تماشا کنید. البته این راه دردسرهای خودش رو هم داره، مثلا زیر نویس فیلم ها خیلی وقت ها اجرا نمیشه یا تلویزیون شما ورودی فلش مموری نداره و مشلات دیگه ای که میتونه براتون به وجود بیاد، اما ما یک راه حل ساده رو می خوایم بهتون معرفی کنیم.

استفاده از اندروید باکس، شما میتونید با خرید یک اندروید باکس با قیمت مناسب هم تلویزیون خودتون رو هوشمند و اینترنت دار کنید هم میتونید به وسیله ی سرویس های اشتراک فیلم مثل فیلیمو و نماوا هر فیلمی که خواستید رو از بین یک عالمه فیلم دیگه انتخاب کنید و به راحتی با زدن چند تا دکمه به تماشا بنشینید. اندروید باکس مزایای دیگه ای هم داره که میتونید تو مطلب اندروید باکس چیست و چه کاربردی دارد بخونید و بیشتر راجع بهش اطلاعات کسب کنید. اگرم خواستید اندروید باکس بخرید میتونید روی سینماتیو حساب کنید، ما بهترین اندروید باکس ها رو به شما ارائه می کنیم.

خرید اندروید باکس سینماتیو با تخفیف ویژه

خب بریم سراغ موضوع اصلی مطلب یعنی مزایای تماشای فیلم های خانوادگی در کنار اعضای خانواده:

۱- پیوند میان اعضای خانواده را مستحکم می‌کند

گذراندن وقت با خانواده، پیوند عاطفی میان اعضای خانواده را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و برای این کار چه چیزی بهتر از فیلم دیدن؟ تماشای فیلم در کنار عزیزان، نه تنها یک فعالیت لذت بخش محسوب می‌شود، بلکه باعث ایجاد رفاقت میان اعضای یک خانواده نیز می‌گردد. تماشای فیلم های خانوادگی در آخر هفته‌ها راهی مناسب برای گذراندن اوقات در کنار همسر و فرزندان و نزدیک کردن ارتباطات است. فقط لازم است مطمئن شوید فیلمی که برای تماشا انتخاب کردید، مناسب سن تمام اعضای خانواده باشد.

۲- موفقیت تحصیلی را ارتقا می‌بخشد

طبق حقایقی که در مورد خانواده وجود دارد،  انجام فعالیت‌هایی با خانواده مانند تماشای فیلم‌های خانوادگی، یک سرمایه‌گذاری عاقلانه است. در حقیقت کودکانی که بیشتر وقتشان را با خانواده خود می‌گذرانند، در مقایسه با سایر کودکان، در مدرسه عملکرد بهتری دارند. همچنین مطالعات نشان می‌دهد کودکانی که آخر هفته را با والدین خود می‌گذرانند در امتحانان نمرات بالاتری کسب می‌کنند.

۳- خطر سوء مصرف مواد را کاهش می‌دهد

تحقیقات نشان داده است، نوجوانانی که وقت بیشتری را با والدین و خانواده خود می‌گذرانند، کمتر در معرض خطر آلودگی به مواد مخدر قرار دارند. در حالیکه، نوجوانانی که زمان کمتری در کنار خانواده هستند، دو برابر بیشتر احتمال دارد که در آینده به مصرف موادی چون کوکائین و سایر داروهای غیر مجار و اعتیاد آور روی آورند.

۴- اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد

تماشای فیلم‌های خانوادگی در آخر هفته‌ها روش مناسبی برای نزدیک‌تر شدن روابط اعضای خانواده است. وقتی فرزندان بدانند که خانواده گرم و صمیمی دارند، اعتماد به نفس و تصویری که از خود دارند را بهبود می‌بخشند. به طور کلی فعالیت‌هایی خانوادگی به فرزندان کمک می‌کند تا بارورتر شوند و سطح اعتماد به نفسشان افزایش یابد.

در ادامه مواردی که در مورد مزایای تماشای فیلم در کنار خانواده گفته شد، قصد داریم برخی از فیلم‌های خانوادگی برتر جهان را به شما معرفی کنیم.

فیلم‌های خانوادگی برتر جهان در سال ۲۰۲۰

پیدا کردن فیلمی که هم جذاب باشد و هم مناسب سن تمام اعضای خانواده ، کار چندان سختی نیست. در این بخش برخی از فیلم‌های خانوادگی برتر جهان در سال ۲۰۲۰ را معرفی می‌کنیم تا به راحتی در کنار خانواده از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

۱- موجود فرازمینی

فیلم موجود فرازمینی (The Extra Terrestrial)، فیلمی در دسته علمی تخیلی است که در آن شخصیت اصلی داستان که جوانی است با نام الیوت (Elliot) با موجودات فرازمینی ارتباط برقرار می‌کند.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۷ سال به بالا

فیلم موجود فرا زمینی

۲- رویداد اصلی

فیلم رویداد اصلی (The Main Event) فیلمی است با موضوع ورزش کشتی. دلیل اصلی قرار گرفتن این فیلم در فیلم‌های خانوادگی برتر جهان، بازیگران خوب و توانمند آن است. موضوع این فیلم در مورد یک نوجوان ۱۱ ساله است که با پدرش زندگی می‌کند. این نوجوان یک ماسک جادویی کشف می‌کند که هنگام استفاده از آن عملکرد فوق‌العاده ای دارد.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۷ سال به بالا

۳- بازگشت به آینده

فیلم بازگشت به آینده (Back To The Future) داستان یک نوجوان مسافر است که توسط یک دستگاه زمان اختراع شده، در تونل زمان سفر می‌کند. این فیلم ترکیبی عالی از ماجراجویی، کمدی و احساسات است.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۱۰ سال به بالا

۴- بازگشت مری پوپینز

فیلم بازگشت مری پوپینز (Mary Poppons Return) یک فیلم در ژانز فانتزی و محصول سال ۲۰۱ در انگلستان است. این فیلم داستان زندگی مری پوپینز در نقش یک پرستار است که بعد از یک فاجعه خانوادگی، قصد بازگشت به زندگی عادی را دارد.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۶  سال به بالا

۵- مرد عنکبوتی – درون دنیای عنکبوتی

فیلم مرد عنکبوتی- درون دنیای عنکبوتیSpider – man: Into the Spider – Verse)  ( فیلمی در قالب انیمیشن است که داستان مردی است که در دنیایی موسوم به دنیای عنکبوتی جریان دارد. این انیمیشن بعد از شگفت انگیزان و شش ابر قهرمان، سومین انیمیشنی است که برنده جایزه اسکار پویا نمایی شد.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۹  سال به بالا

۶- ماجرا جویی بزرگ پی وی

ماجراجویی بزرگ پی وی (Pee – Wee’s Big Holiday) فیلمی کمدی و ماجرا جویانه است. پی وی هرمان مردی عجیب است که رفتارش مانند بچه‌ها است. او عاشق دوچرخه‌اش است و هیچ چیز را در دنیا به اندازه دوچرخه‌اش دوست ندارد. دوچرخه او دزدیده می‌شود و پی وی به دنبال یافتن آن با ماجراهای عجیبی مواجه می شود.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۱۱  سال به بالا

۷- جادوگران

فیلم جادوگران (The Witches) یک فیلم انگلیسی زبان و محصول آمریکا است. این فیلم در ژانر ترسناک، خنده‌دار و خلاقانه است و روایتی از داستان یک پسر بچه ۷ ساله است برخوردی با جادوگران داشته است.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۱۱  سال به بالا

۸- مولان

مولان (Mulan) نام یک فیلم سینمایی آمریکایی در ژانر اکشن حماسی است که در سال ۲۰۲۰ منتشر گردیده. داستان اصلی این فیلم برگرفته از یکی از اسطوره‌های کهن چین است. موضوع فیلم درباره دختری شجاع و باهوش به نام مولان است که برای حفظ جان پدرش به ارتش چین ملحق می‌شود.

سن مناسب برای تماشای فیلم طبق نظر عموم: ۱۱  سال به بالا

پس معرفی فیلم‌های خانوادگی برتر جهان، به سراغ آشنایی با بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی می رویم.

بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی

با توجه به اهمیت تماشای فیلم‌های خانوادگی در کنار اعضای خانواده، در این بخش قصد داریم برخی از بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی را از دیدگاه مردم و با توجه به میزان فروش آن‌ها در سینماها معرفی نماییم.

۱- سرخ پوست

فیلم سینمایی سرخ پوست  یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های ایران است که توانست نظر بسیاری از منتقدان و مردم را به خود جلب کند. داستان این فیلم مربوط به سال ۱۳۴۶ می‌باشد و در مورد یک زندان است که باید تخلیه شود، اما در هنگام تخلیه یکی از زندانیان ناپدید می شود.

فیلم سینمایی سرخ پوست

 

۲- شبی که ماه کامل شد

یکی دیگر از فیلم‌هایی که در دسته بهترین فیلم های خانوادگی ایرانی قرار می‌گیرد، شبی که ماه کامل شد، است. ژانر این فیلم درام – عاشقانه می باشد. داستان این فیلم روایتی از داستان زندگی دختر جوانی است که تحت تاثیر عشق جوانی مجبور به مهاجرت از ایران می‌شود، اما اتفاقات عجیب و ناگواری برایش رقم می‌خورد.

۳- تگزاس ۲

فیلم سینمایی تگزاس ۲ که در ژانر کمدی ساخته شده است، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی معروف شده است. تگزاس ۲ در ادامه تگزاس ۱ ساخته شده است و درباره اتفاقاتی است که پس از بازگشت ساسان و بهرام به ایران، برایشان رخ می‌دهد.

۴- متری شیش و نیم

متری شیش و نیم فیلمی در ژانر درام است که موفق به دریافت سیمررغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. داستان این فیلم درباره چند نفر از مامورین پلیس مبارزه با مواد مخدر است که به دنبال یکی از بزرگترین فروشنده‌های شیشه در تهران می‌گردند. پس از دستگیری این فرد اتفاقاتی برای شخصیت‌‌های داستان رخ می‌دهد.

۵- لونه زنبور

لونه زنبور فیلمی است با محتوای طنز که با نظر مخاطبان در دسته پرفروش‌ترین و بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی قرار گرفته است. داستان این فیلم درباره دو جوان است که در پی یافتن عتیقه ای که در یک کلانتری پنهان شده است، مجبور به جعل هویت و ورود به آن کلانتری می شوند.

۶- هزارپا

فیلم سینمایی هزارپا که به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال ۹۷ شناخته شده است با فروش بیش از ۳۸ میلیارد تومان رکورد جدیدی را در سینمای ایران ثبت کرده است. این فیلم مانند بسیاری از فیلم‌های سینمایی کمدی ایران، داستان دو دوست است که در پی رسیدن به ثروت دست به کارهای عجیبی می زنند.

۷- ماجرای نیمروز

ماجرای نیمروز فیلمی در ژانر درام – تاریخی است که ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه مجاهدین می‌پردازد. داستان این فیلم درباره درگیری‌های شدت گرفته میان مجاهدین خلق و نیروهای مسلح کشوری است که با ترور موفق چندین تن از سران حکومتی همراه بوده است.

۸- لاتاری

لاتاری یکی دیگر از فیلم‌های پرفروش و به نام سینمای ایران مجسوب می‌شود. داستان این فیلم در مورد دو جوان به نام‌های امیرعلی و نوشین است که به یکدیگر علاقه دارند و رویای مشترکشان بردن لاتاری و خروج از ایران است. به گفته منتقدین لاتاری فیلمی است که به شدت غرور و غیرت تماشاگران ایرانی را تحریک می‌کند.

با توجه به نکات مثبتی که در مورد تماشای فیلم در کنار اعضای خانواده گفته شد، سعی کردیم  لیستی از فیلم‌های خانوادگی برتر جهان و همچنین لیستی از بهترین فیلم‌های خانوادگی ایرانی را به منظور افزایش صمیمت میان اعضای خانواده در اختیار شما قرار دهیم.

 

ما در مجله سینماتیو سعی میکنیم تا شما را از اخبار و دانستی های روز سینما، تلویزیون، فیلم ها و سریال های ایرانی و خارجی مطلع کنیم.

۳ دیدگاه در رابطه با بهترین فیلم‌های خانوادگی کدامند؟ | معرفی برترین فیلم‌های ایران و جهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلمه مورد نظر خودتون رو تایپ و سپس دکمه Enter را فشار دهید

سبد خرید